O nás

Poslání Srdcem pro kočky, z.s.

Kočičí útulek Srdcem pro kočky, z.s. vznikl na základě aktivní péče o toulavé, týrané či opuštěné kočky v nouzi. O zvířata se aktivně staráme od roku 2006. V domácím prostředí našeho útulku zvířatům poskytujeme jak základní, tak i náročnou veterinární péči. Zdravá zvířata následně vakcinujeme, kastrujeme a aktivně jim hledáme nové domovy.

Kočičky u nás nežijí v klecích, je jim umožněn volný pohyb po místnostech, které jsou uzpůsobeny jejich potřebám a do kterých jsou po skupinkách rozdělené. Klece jsou nutností pouze po dobu karanténních opatření. Kočky jsou tak socializované a odcházejí od nás zvyklé na běžný chod domácnosti a kontakt s lidmi.

Podporujeme také zodpovědný vztah ke zvířatům a dobrovolnickou činnost v péči o zvířata. Aktivně se podílíme na řešení problematiky každoročního nadměrného množení venkovních toulavých koček. Ve spolupráci s našimi dobrovolníky tato zvířata na naše náklady kastrujeme a po dobu zotavování jim poskytujeme azyl a veterinární péči v rámci našeho útulku. Sdružení Srdcem pro kočky dále zajišťuje doživotní péči o handicapované kočky, pro které je, až již z důvodů předchozího týrání, zanedbané péče či vážných úrazů, nutné hledat individuální řešení případného umístění či jiné způsoby, jak jim zajistit důstojné dožití.

V našem útulku je kladen maximální důraz na přísné dodržování hygienických podmínek, karantén nově přijatých a nemocných zvířat a důsledné veterinární péče.

V současné době v útulku žije cca 90 kočiček a 4 psi velkých plemen.

Po dohodě nás můžete kdykoliv navštívit nejen s úmyslem osvojit si zvíře, ale také za účelem nezávazné návštěvy a prohlídky našeho útulku - prozatímního domova pro opuštěné kočky. Do nových domovů od nás odcházejí zvířata odčervená a vakcinovaná, dospělá zvířata jsou pak i kastrovaná. Novým páníčkům, kteří si v našem útulku kočičku osvojí, garantujeme, že v případě, kdy se o zvíře nebudou moci z jakéhokoli důvodu nadále postarat, přijmeme toto zvířátko kdykoli zpět.

Vlastníme osvědčení o odborné způsobilosti pro odchyt toulavých a opuštěných zvířat, pro sběr a neškodné odstraňování kadáverů zvířat v zájmových chovech Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně.

Za Srdcem pro kočky, z.s.
Kristýna a Michal Kacálkovi